Geoblog.pl    gilberta    Podróże    Podróż życia    radiohead i nic wiecej...

radiohead i nic wiecej...

Stany Zjednoczone
Stany Zjednoczone, San Francisco

dzisiaj w planach koncert - pierwszy dzien festiwalu Outsidelands Festival w Golden Gate Park. Odbywa sie on tu po raz pierwszy. Nie jest specjalnie rozreklamowany. Zobaczymy.

Ja jak zwykle poszlam jeszcze przed koncertem na Union Square i Market Street po to by znowu byc po prostu z San Francisco. W koncu zronilo sie poludnie. Umowilismy sie, ze wyruszymy na koncert z hostelu o 15. Pierwszy koncert zaczyna sie o 17, wiec powinnismy zdazyc.

I zdazylismy. Festival odbywa sie rownoczesnie na 6 scenach. Oczywiscie godziny koncertow sie pokrywaja. My wybralismy na poczatek Cold War Kids i warto bylo. Bylo wczesnie i jeszcze niewielu ludzi pod scena. Ale nagle nie wiadomo skad znalezlismy sie w samym srodku wielkiego tlumu. I poznalam co to znaczy przemieszcac sie w tlumie. Biedny Golden Gate Park - nie bedzie juz taki sam po tym koncercie. Brak ochrony i postawione delikatne ogrodzenia szybko sprawily, iz ludzie zadeptywali roslinnosc. Organizacja festivalu byla fatalna. Kolejki po piwo, kolejki do toalet, bylo niemal niemozliwoscia przemieszczenie sie pomiedzy scenami po koncertach. Zeby zdazyc na Radiohead musielismy poswiecic koncert Beck. Becka slyszakam jedynie przez pierwsze 15 minut. Ale za to Radiohead byl cudowny. 2 godziny pieknej muzyki. Bylo wszystko co nosze na MP3 - Kid A, OK Computer i nowe In rainbows. Do tego wizualnie piekny show. Jedyna ogroma wada to to, ze nikt nie panowal nad tlumem. Takiego scisku, jak na tym koncercie jeszcze nie przezylam. Nie mozna sie bylo ruszyc. Poza tym ludzie slabo reagowali na muzyke. Po prostu byli..

Po koncercie nie sposob bylo wsiasc do autobusu. Czekal nas wiec dlugi spacer do hostelu. Wieczorny spacer. kolacja w chinskiej restauracji i znowu hostelkowe zycie do 6 rano!

WZ
WZ - 2008-08-26 06:48
No cóż Aniu , ktoś z tych "najwierniejszych kibiców" musi zostac na posterunku :)
a tak na gorąco , po przeczytaniu , uporządkowałaś wrażenia? byłaś samotna w tłumie , czy identyfikowałaś się z grupą ? wielokulturowa ? wielobarwną ? czy ciagle byłaś z innej bajki ?
a zauważyłaś ,że muzyka łagodzi obyczaje , czy znieczula na dbałośc o przyrodę ?
dość tych refleksji ipodpowiedzi do auto...
niezmienne itd :)

gilberta - 2008-08-26 17:26
Ach ta moja mamusia :) nawet zastepstwo zorganizowala. Posterunek, posterunkiem.... ale mam nadzieje, ze to nie przykry obowiazek. A tlum - tutaj ludzie sa bardzo otwarci, wiec mimo tlumu nie czuje sie samotnym. Czekajac na koncert rozmawialismy z przypadkowymi ludzmi, ktorzy stali kolo nas. A jak juz grala muzyka, to byla tylko ona i cos na ksztalt tanca, wspolnego z tlumem.

wiernykibic
wiernykibic - 2008-09-09 09:31
Tłum może być niebezpieczny i przerazający. Przezyłam coś takiego po mszy celebrowanej na hipodromie sopockim, kiedy tłum ruszył do wyjscia i próbowalismy sie dostać na dworzec kolejki podmiejskiej. Peron był full i tunel pod nim też, a ludzie z tyłu szli i szli, coraz bardziej napierając jeden na drugiego. Zaczęło sie niebezpieczne kołysanie- do przodu i do tyłu. Gdyby wtedy ktoś się potknał i upadł....Po raz pierwszy poczułam sie zagrożona. Tu nic nie mozna by było zrobić. Na szczęcie policja wstrzymała ten marsz i szybko nadjechała kolejka, nieco rozładowując sytuację...

Adam O.
Adam O. - 2008-09-10 09:39
ależ Ci zazdroszczę tego radiohead... wielka szkoda, że do Polski im nie po drodze. ponoc York nie lata samolotami, tylko ciekawe jak on do stanów dotarł, statkiem? :)

gilberta - 2009-02-12 17:49
Udało mi się znaleźć playliste Radiohead z tego magicznego koncertu, oto ona:
1. 15 Step
2. Reckoner