Geoblog.pl    gilberta    Podróże    Podróż życia    Jak juz odpoczywam, to dlugo

Jak juz odpoczywam, to dlugo

Peru
Peru, Mancora

Dzisiaj nie ruszalam sie nigdzie z mojego hotelu, gdyz czego chciec wiecej? Na pewno tego czegos nie znajde w Mancora na straganie, wiec zostaje w hotelu.

Dzisiejszy dzien pelen byl zaskakujacych zmian pogodowych. Rano jak zwykle pochmurno, po to by przed poludniem wszystkie chmury uciekly gdzies w ocean i mialam prawdziwie blekitne, bezchmurne niebo. Nic tylko sie plazowac, co oczywiscie robilam.

Po poludniu zaczelo strasznie wiac i przywialo chmury na tyle skutecznie by zaslonic zachod slonca. A wieczorem, ku mojemu zdziwieniu znowu niebo bylo bezchmurne i byl ksiezyc i gwiazdy. Tutaj ksiezyc jest tak fajnie lezacy i obciety od gory, a nie jak u nas z boku. Ale wciaz nie wiem, gdzie dokladnie na Mlecznej Drodze jest Krzyz Poludnia.

wiernykibic
wiernykibic - 2008-11-10 06:57
Chyba trochę trudno go znaleźć na niebie, jest najmniejszym gwiazdozbiorem Drogi Mlecznej. Wokół niego sporo jaśniejszych gwiazd. W ostateczności pozostaje spojrzenie na flagę Brazylii:). Może następnym razem???

WZ
WZ - 2008-11-15 16:52
Krzyz Południa jest tak charakterystyczny , ze go prostu widac jak tylko z głową zadarta do góry...
widziałas go na pewno :)

wiernykibic
wiernykibic - 2009-02-01 19:16
Masz nosa co do hoteli. Ciekawe po kim?

gilberta
Ania T