Geoblog.pl    gilberta    Podróże    Podróż życia    Wyspy jeziora Titikaka Taquile

Wyspy jeziora Titikaka Taquile

Peru
Peru, Puno

Dzisiaj spalam jak male dziecko. Bez trudu wstalam o 6 rano, by przypilnowac gospodynie z naszym sniadaniem. Nie nalezy ona do punktualnych. Sniadanie owszem dostaniemy, ale trzeba asystowac pani domu poczawszy od rozpalania ognia w piecu. No i troche zaluje, ze widzialam w jaki sposob powstaja nasze nalesniki. Najciekawsza operacja bylo zdejmowanie ich rekoma z patelni i umiesczanie na kolanie aby troche ostygly... no coz mam nadzieje, ze przezyjemy.

Po sniadaniu zeszlysmy razem z Manuale do przystani statkow. Na plazy odbywal sie lokalny targ. Rano przyplynely statki, wiec produktow pod dostatkiem. Kolorowo prezentowaly sie stragany i kupujacy. I nie bylo ani jednego stoiska z pamiatkami!

O 8 odplywamy na kolejna wyspe Taquile. Plyniemy okolo godzinki. Znowu skalista wyspa wystajaca z jeziora. Tutaj nas nikt nie wita i nagabuje. Mieszkancy tej wyspy sa bardzo zorganizowani. Pobieraja oplaty za wstep na wyspe, maja jeden sklep z rekodzielem w ktorym sa sztywne ceny (kazda rzecz ma metke z nazwiskiem rodziny, numerem artykulu i cena). W kazdej restauracji sa te same dania i kosztuja tyle samo, Tak wiec znowu turystyka na pierwszym planie, ale wyspa i jej mieszkancy sympatyczni i nie nachalni. Dzien konczymy w restauracji jedzac trucie - chyba tak nazywaja sie rybki z jeziora Titikaka.

Teraz jeszcze 3 godziny na statku i bedziemy w Puno. Pod koniec rejsu umawiamy sie wieksza grupa na wspolna kolacje w Puno. Bylo super, choc kazdy jutro gdzies wyjezdza w nowe miejsce, wiec dlugo nie zabolawalismy.

wiernykibic - 2008-10-04 23:08
Czytałam gdzieś, ze symbolem Peru powinien być leniwiec. Juz na lotniskach winna być umieszczona jego podobizna z napisem: "Relax You are in Peru". To wyluzowanie to ponoć ich cecha narodowa, więc "wyluzuj jesteś w Peru!". Dobrze, ze w ogóle było śniadanko. Miłej podróży.
Ta rybka to pewnie pstrąg czyli ang. trout, a po naszemu troć.

WZ
WZ - 2008-10-05 19:08
Nic nie piszesz Aniu o samym targu , no wiem , kolorowo a co to znaczy ? :)
tzn od czego "kolorowo" - ubranek ? klientek ?

wiernykibic - 2008-11-30 20:09
Czego Ci faceci nie zrobią dla sławy i pieniedzy. Robienie czapek na drutach!! Niezłe. A co robia dziewczyny? Spaceruja z tymi workami na plecach. Co tam noszą?

gilberta
gilberta - 2008-12-01 19:49
Te nastoletnie dziewczyny w tych workach na plecach nosza swoje dzieci...

wiernykibic - 2009-02-01 18:58
Biedne one.